R0.25D-2424
Recom Power
Prodotto No:
R0.25D-2424
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-24V 250MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5.2mA, 5.2mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE R0.25D (0.25W)
Power (Watts) 250 mW
Type Isolated Module
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 60 ~ 70%