R0.5S8-1212
Recom Power
Prodotto No:
R0.5S8-1212
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 500MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.8V
Series ECONOLINE R0.5S (0.5W)
Power (Watts) 500 mW
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 75%