R112165000
Radiall USA, Inc.
Prodotto No:
R112165000
Produttore:
Radiall USA, Inc.
Descrizione:
SMC F RA 2.6/50+75
Guida per l'utente
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 335 V
Product Status Active
Includes 2 pcs - 1 Connector, 1 Ferrule
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Plug, Female Socket
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Insertion Loss 0.50dB
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group RG-174, 179, 316
Body Material Brass
Connector Style SMC
Housing Color Gold
Shield Termination Clamp
Package Bulk
Body Finish Gold
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 10 GHz