R1154N033B-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
R1154N033B-TR-FE
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
In magazzino : 45097
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 10 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 24V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series R1154x
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 150mA