R1191L045B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
R1191L045B-TR
Pacchetto:
DFN1616-6
Descrizione:
IC REG LIN 4.5V 300MA DFN1616-6
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1616-6
Control Features Enable
Series R1191x
Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Reverse Current, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage Dropout (Max) 1.8V @ 300mA