R125501001
Radiall USA, Inc.
Prodotto No:
R125501001
Produttore:
Radiall USA, Inc.
Descrizione:
SMA / SQUARE FLANGE JACK RECEPTA
Guida per l'utente
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Jack, Female Socket
Features Extended Insulation
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Fastening Type Threaded
Mounting Feature Flange
Series -
Cable Group -
Body Material Stainless Steel
Connector Style SMA
Housing Color Silver
Shield Termination Solder
Package Bulk
Body Finish -
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder Tab
Frequency - Max 18 GHz