R12P212D/P
Recom Power
Prodotto No:
R12P212D/P
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
In magazzino : 212
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 85mA, 85mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 10.8V
Series ECONOLINE RxxP2xx (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 75%