R161325000
Radiall USA, Inc.
Prodotto No:
R161325000
Produttore:
Radiall USA, Inc.
Descrizione:
N / STRAIGHT BULKHEAD JACK PANEL
Guida per l'utente
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mating Cycles 500
Voltage Rating 850 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Jack, Female Socket
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Insertion Loss 0.15dB
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Threaded
Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Series -
Cable Group RG-58, 141, 142, 223, 400
Body Material Brass
Connector Style N Type
Housing Color Silver
Shield Termination Clamp
Package Bulk
Body Finish White Bronze
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 11 GHz