R163055001
Radiall USA, Inc.
Prodotto No:
R163055001
Produttore:
Radiall USA, Inc.
Descrizione:
N 18 / STRAIGHT PLUG CLAMP TYPE
Guida per l'utente
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mating Cycles 500
Voltage Rating 1000 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Insertion Loss 0.15dB
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group RG-401 (.250" Semi Rigid)
Body Material Stainless Steel
Connector Style N Type
Housing Color Silver
Shield Termination Clamp
Package Bulk
Body Finish -
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 18 GHz