R1D12-1512
Recom Power
Prodotto No:
R1D12-1512
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 13.5V
Control Features -
Series ECONOLINE R1D (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 12-SMD Module, 10 Leads
Efficiency 80%