R25060-3COR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R25060-3COR
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 3" L (20.65mm x 76.2mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V