R2D-1524/P
Recom Power
Prodotto No:
R2D-1524/P
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-24V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.35" H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 13.5V
Series ECONOLINE R2D (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 85%