R2S8-053.3-R
Recom Power
Prodotto No:
R2S8-053.3-R
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.42" W x 0.35" H (12.8mm x 10.7mm x 9.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 606mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series ECONOLINE R2S (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 70 ~ 75%