R5326K016B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
R5326K016B-TR
Pacchetto:
DFN(PL)1820-6
Descrizione:
IC REG LIN 1.6V 150MA DFN1820-6
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 105 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA, 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1820-6
Control Features Enable
Series R5326x
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.6V
Voltage Dropout (Max) 0.48V @ 150mA, 0.48V @ 150mA