R7M-AP20030
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
R7M-AP20030
Descrizione:
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
Guida per l'utente
Torque - Rated (oz-in / mNm) 90.21 / 637
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.551" (14.00mm)
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency cUL, UL
Encoder Type Incremental
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm)
Product Status Obsolete
Mounting Hole Spacing 3.543" (90.00mm)
Weight 3 lbs (1.4 kg)
Length - Shaft and Bearing 1.181" (30.00mm)
RPM 3000 RPM
Function Servomotor
Series SMARTSTEP A
Type AC Motor
Power - Rated 200W