RA30NASD103A
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
RA30NASD103A
Descrizione:
POT 10K OHM 4W WIREWOUND LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Rotation 300°
Series RA30
Power (Watts) 4W
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Resistive Material Wirewound
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 1.690" Dia (42.93mm)