RAC04-24SC
Recom Power
Prodotto No:
RAC04-24SC
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 4W
In magazzino : 63
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 167mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 16-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 77%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.49" L x 0.94" W x 0.65" H (37.8mm x 23.9mm x 16.4mm)
Weight 0.066 lb (29.94 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC04-C (4W)
Power (Watts) 4 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±1.5%