RAC20-24SN
Recom Power
Prodotto No:
RAC20-24SN
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 20W
In magazzino : 56
Guida per l'utente
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 833mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 83%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Weight 0.137 lb (62.14 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC20-N (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%