RAC40-12DA-ST
Recom Power
Prodotto No:
RAC40-12DA-ST
Descrizione:
AC/DC CONVERTER +/-12V 40W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.41" L x 2.51" W x 1.20" H (111.9mm x 63.7mm x 30.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1.67 A
Current - Output 1 1.67 A
Series POWERLINE RAC40-A (40W)
Power (Watts) 40W
Type Enclosed
Efficiency 83%
Mfr Recom Power
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC