RAC40-15SA-E
Recom Power
Prodotto No:
RAC40-15SA-E
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.67A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 7-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 83%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.08" H (89.0mm x 63.5mm x 27.5mm)
Weight 0.618 lb (280.32 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC40-A (40W)
Power (Watts) 40 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1
Load Regulation ±1%