RAC60-15SB
Recom Power
Prodotto No:
RAC60-15SB
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.29" L x 2.30" W x 1.20" H (109.0mm x 58.5mm x 30.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.684 lb (310.26 g)
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC60-B (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Enclosed
Line Regulation ±1%
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 86%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±1%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC