Casa / LED Drivers / RACD06-500-LP
minImg
RACD06-500-LP
Recom Power
Prodotto No:
RACD06-500-LP
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 2-12V 500MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cETLus, ENEC, PSE, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.86" L x 1.81" W x 0.43" H (98.0mm x 46.0mm x 11.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 198VAC
Series LIGHTLINE RACD06 (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Constant Current
Efficiency 75%
Voltage - Output 2 ~ 12V