Casa / LED Drivers / RACD25-1400P
minImg
RACD25-1400P
Recom Power
Prodotto No:
RACD25-1400P
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 12-18V 1.4A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 1.20" W x 0.98" H (190.0mm x 30.5mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.485 lb (219.99 g)
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 83%
Voltage - Output 12 ~ 18V