RACM40-05S
Recom Power
Prodotto No:
RACM40-05S
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 40W
In magazzino : 1
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.60" L x 2.38" W x 1.31" H (91.4mm x 60.5mm x 33.3mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8 A
Series MEDLINE RACM40 (40W)
Power (Watts) 40W
Type Enclosed
Efficiency 90%
Mfr Recom Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC