RC0201FR-0751KP
YAGEO
Prodotto No:
RC0201FR-0751KP
Descrizione:
RES 51K OHM 1% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 51 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.05W, 1/20W