RC0S2CA68R0J
Ohmite
Prodotto No:
RC0S2CA68R0J
Produttore:
Ohmite
Pacchetto:
SMD J-Lead, Pedestal
Descrizione:
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W J LEAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) 0.164" (4.17mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.394" L x 0.159" W (10.01mm x 4.04mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD J-Lead, Pedestal
Resistance 68 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W