RC1/2272KTD
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RC1/2272KTD
Descrizione:
RES 2.7K OHM 10% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W