RC12KB22R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RC12KB22R0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 22 OHM 10% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 22 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W