RC1KB10R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RC1KB10R0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 10 OHM 10% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.224" Dia x 0.563" L (5.70mm x 14.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series RC
Power (Watts) 1W