Casa / LED Drivers / RCD-48-0.70/W
minImg
RCD-48-0.70/W
Recom Power
Prodotto No:
RCD-48-0.70/W
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
LED DRIVER CC BUCK 2-56V 700MA
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 60V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency EN, UL
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.28" L x 0.66" W x 0.44" H (32.6mm x 16.7mm x 11.1mm)
Product Status Active
Weight 0.036 lb (16.33 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series LIGHTLINE RCD-48 (70W)
Power (Watts) 39 W
Type Constant Current
Efficiency 96%
Voltage - Output 2 ~ 56V