Casa / Ceramic Capacitors / RCE5C2A272J1A2H03B
minImg
RCE5C2A272J1A2H03B
Murata Electronics
Prodotto No:
RCE5C2A272J1A2H03B
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2700 pF