Casa / Ceramic Capacitors / RCE5C2A272J1DBH03A
minImg
RCE5C2A272J1DBH03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RCE5C2A272J1DBH03A
Descrizione:
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2700 pF