Casa / Ceramic Capacitors / RCE7U2E331J1M1H03A
minImg
RCE7U2E331J1M1H03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RCE7U2E331J1M1H03A
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF