Casa / Ceramic Capacitors / RCEC72A225K3DBH03A
minImg
RCEC72A225K3DBH03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RCEC72A225K3DBH03A
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF