RCH664NP-271K
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
RCH664NP-271K
Descrizione:
FIXED IND 270UH 360MA 1.12OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.12Ohm Max
Inductance 270 µH