RCH895NP-5R5M
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
RCH895NP-5R5M
Descrizione:
FIXED IND 5.5UH 2.4A 20.2MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20.2mOhm Max
Inductance 5.5 µH