RCMM055100JKS14
Vishay Sfernice
Prodotto No:
RCMM055100JKS14
Produttore:
Vishay Sfernice
Descrizione:
RES 510 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 510 Ohms
Series RCMM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W