RCP0505B1K00GEC
Vishay Dale
Prodotto No:
RCP0505B1K00GEC
Descrizione:
RES SMD 1K OHM 2% 1.4W 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0505
Resistance 1 kOhms
Series RCP
Power (Watts) 1.4W