RCP1206B300RJTP
Vishay Dale
Prodotto No:
RCP1206B300RJTP
Descrizione:
RES SMD 300 OHM 5% 2.4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 300 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 2.4W