RCP1317NP-101M
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
RCP1317NP-101M
Descrizione:
FIXED IND 100UH 2.3A 125 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" Dia (13.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 100 µH