RCS1005J1R0CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RCS1005J1R0CS
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 1 OHM 5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.041" L x 0.022" W (1.05mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 1 Ohms
Series RCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W