RCS2012F69R8CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RCS2012F69R8CS
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 69.8 Ohms
Series RCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W