RCWE0612R536FKEA
Vishay Dale
Prodotto No:
RCWE0612R536FKEA
Pacchetto:
0612
Descrizione:
RES 0.536 OHM 1% 1W 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 536 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 1W