RCWE1206R200JKEA
Vishay Dale
Prodotto No:
RCWE1206R200JKEA
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 0.2 OHM 5% 1/2W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W