RD25S10GV3C
Positronic
Prodotto No:
RD25S10GV3C
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Cadmium Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C