RD37M10GEZ/AA
Positronic
Prodotto No:
RD37M10GEZ/AA
Produttore:
Positronic
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 37POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 20-24 AWG
Backset Spacing -
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C