RDCD-37S-LN(55)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
RDCD-37S-LN(55)
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 350V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Last Time Buy
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C