Casa / Ceramic Capacitors / RDED72E105K5B1H03B
minImg
RDED72E105K5B1H03B
Murata Electronics
Prodotto No:
RDED72E105K5B1H03B
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
LEADED MLCC FOR GENERAL PURPOSE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) 0.354" (9.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF