Casa / Ceramic Capacitors / RDEE41H475M2K1C03B
minImg
RDEE41H475M2K1C03B
Murata Electronics
Prodotto No:
RDEE41H475M2K1C03B
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF