Casa / Ceramic Capacitors / RDER72A331K0K1H03B
minImg
RDER72A331K0K1H03B
Murata Electronics
Prodotto No:
RDER72A331K0K1H03B
Descrizione:
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF